Cik svarīga ir auto apdrošināšana?

Ja ar savu auto vēlies ņemt dalību ceļu satiksmē, vajadzīga apdrošināšana. Lai arī obligāti nepieciešama vien Octa apdrošināšana, liela daļa auto īpašnieku piesakās arī Kasko polisei.

Octa apdrošināšana obligāta visiem transportlīdzekļu īpašniekiem (un tiesīgajiem vadītājiem), kuri ikdienā piedalās ceļu satiksmē. Octa līgumu par ikvienu transporta līdzekli, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks, noslēdz tā īpašnieks. Ja īpašnieks transportlīdzekli nodevis lietošanā citai personai, apdrošināšanu kārto transportlīdzekļa lietotājs.

Kā strādā Octa apdrošināšana?

Ja esi vainīgs ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, kaitējot citai personai – zaudējumus atmaksā apdrošinātājs, kur nopirkta polise . Ja Octa nav iegādāta, zaudējumi būs jāatmaksā pašam, jo no garantijas fonda atlīdzinās zaudējumu un pēc tam vērsīsies ar prasību pret avārijas izraisītāju.

Kopumā Octa polise sedz gan personai radīto kaitējumu, gan materiālos zaudējumus. Likums nosaka, ka ir konkrēts limits, kādās robežās tiek atlīdzināts cietušajai pusei kā materiālā, tā morālā un veselības kaitējuma gadījumā.

No kā atkarīga Octa cena?

Plānojot iegādāties Octa polisi, jāņem vērā, ka tas, cik apdrošināšana izmaksās, atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, vēlamā termiņa un līdzšinējās autovadītāja pieredzes uz ceļa.
Bez šaubām, polises cenu ietekmē arī izvēlētās apdrošināšanas kompānijas noteikumi.

Būtiskākie iemesli, kāpēc vēlams noformēt arī Kasko

Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko atlīdzina zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma dēļ, dabas stihijas, ugunsgrēka, kā arī transportlīdzekļa nozagšanas vai bojājuma gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas ietekmē vairākas nianses, piemēram, automašīnas markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada, kā arī līguma darbības teritorijas.

Visa svarīgā informācija par apdrošināšanu – internetā

Tiem, kuri vēlas apdrošināt savu auto, šobrīd izvēles iespēju ir gana. Apdrošinātāju ir diezgan daudz, arī sortiments ir vērā ņemams. Labā ziņa ir tā, ka visu aktuālo informāciju par labākajiem piedāvājumiem vienkārši iespējams izlasīt internetā.

Gribi uzzināt , cik Tev izmaksās Kasko vai Octa, bet nevēlies tam tērēt vairākas stundas? Te noderēs apdrošināšanas kalkulators. Ievadi tajā visus prasītos datus, piemēram, polises termiņu un transporta līdzekļu vērtību, un iegūsti nepieciešamo informāciju pat neizejot no mājām.

Lai izvērtētu, kura Kasko un Octa apdrošināšana būs Tavam auto izdevīgākā, un, kur to nokārtot, iepazīsties ar vairākām iespējām un ieklausies speciālistu padomos.

Apdrošināšana Tavam spēkratam – sameklē labāko risinājumu un jūties uz ceļa droši!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *